GÜGİM Proje Açılış Toplantısı

16 Kasım 2015, Pazartesi

   Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin Taşlıçiftlik  Konferans Salonunda TÜBİTAK destekli ‘’Gaziosmanpaşa Üniversitesi Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi’’ başlıklı projenin açılışı yapıldı.

 

   Açılış programı, Yrd.Doç.Dr Mihriban Coşkun Arslan tarafından yapılan proje tanıtım sunumu ile başladı. Proje tanıtımından sonra, Gaziosmanpaşa Üniversitesinin Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Doç.Dr. Mehmet Aktar tarafından Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) hakkında bilgiler verdi.
 
   Konuşmaların ardından GOP İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çetin Bektaş’ın moderatörlüğünü yaptığı “Girişimcilik Ekosistemi” konulu panel yapıldı. Panelistler, Alke Sağlık Ürünleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanımız Sinan Keskin, Dokuz Eylül Üniversitesi Girişimcilik Akademisi Koordinatörü Doç. Dr. Engin Özgül ile Keiretsu Forum Ortağı ve Melek Yatırımcılar Üyesi Hulusi Berik birer sunum yaptı.
 
   Sayın Sinan Keskin konuşmasında son yıllarda öne çıkan bir değer olarak girişimcilik anlayışının bir yaşam biçimi olarak görülmesi gerektiğini belirterek, bu tür projelerin arttırılması gerektiğini söyledi.
 
   Konuşmacılar, panelin bitiminde dinleyicilerin sorularını cevapladı.
 


 
 <